studentka przy komputerze

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe dziecku?

Założenie własnego konta bankowego z całą pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego człowieka, również dziecka. W obecnych czasach bardzo wiele banków umożliwia założenie konta dziecku, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat oraz poznać najlepsze konta dla naszego dziecka.

Nest Konto Samodzielne

Wśród różnego rodzaju kont bankowych dla dziecka można wymienić Nest Konto Samodzielne, które prowadzone jest w Nest Banku. Jest to konto, za którego prowadzenie nie są pobierane żadne opłaty. Za wydaną do niego kartę debetową bank również nie pobiera opłat, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przez bank również nie jest pobierana prowizja za wypłaty gotówkowe ze wszystkich bankomatów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie dla każdego dziecka, ponieważ nie ponosi ono żadnych kosztów na prowadzone konto. Jest to szczególnie istotne, ponieważ dzieci zazwyczaj nie zarabiają i nie mają środków finansowych na opłaty. Sprawdź konto internetowe w Nest Bank.

Konto Przekorzystne

Bardzo dobrym kontem dla każdego dziecka będzie również Konto Przekorzystne, które prowadzone jest w Banku Pekao. Może być ono prowadzone dla wszystkich osób do ukończenia dwudziestego szóstego roku życia, czyli nawet dla studentów. Prowadzenie konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów są w tym przypadku bezpłatne. Klient również nie ponosi żadnych opłat za kartę debetową, która została wydana do konta. Jednak musi on ponosić opłaty związane z smsami autoryzującymi przelewy internetowe.

Inne publikacje  Czy warto zdecydować się na pióro do pisania?

eKonto młodzieżowe

Wśród różnego rodzaju kont dla dzieci można również wymienić eKonto młodzieżowe. Jest ono prowadzone przez taki bank jak mBank. Prowadzenie konta w tym przypadku jest darmowe. Klient nie płaci również za korzystanie z karty debetowej, która została wydana do konta, a także za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Z konta mogą korzystać nawet osoby do ukończenia dwudziestego czwartego roku życia, czyli studenci.

PKO Konto Pierwsze

Dla swojego dziecka można również założyć PKO Konto Pierwsze, które prowadzone jest w banku PKO BP. Jest to konto przeznaczone dla osób w wieku od trzynastu do siedemnastu lat. Prowadzenie konta oraz wypłaty gotówkowe ze wszystkich bankomatów są bezpłatne. Jednak występuje pewna opłata za korzystanie z karty debetowej, która została wydana do danego konta. Jednak można być zwolnionym z tej opłaty, jeśli wykona się kartą debetową co najmniej dwie transakcje w miesiącu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób.

Konto dla dziecka MOBI

Wśród różnego rodzaju kont dla dzieci można również wymienić konto MOBI, które prowadzone jest przez bank ING. Zarówno prowadzenie konta, jak i korzystanie z karty debetowej wydanej do konta jest bezpłatne. Jednak płatne są wypłaty z bankomatów, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Mimo tego każde dziecko powinno posiadać swoje konto osobiste. Banki internetowe to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla wszystkich młodych osób.

Inne publikacje  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o JPK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *