paczki kurierskie

Jakie są alternatywy dla tradycyjnej franczyzy? Innowacyjne modele biznesowe

Prowadzenie własnego biznesu to marzenie wielu osób, dlatego warto pomyśleć o dostępnych możliwościach w celu wybrania czegoś dla siebie. Opcji do wyboru jest obecnie multum, nie trzeba nawet wychodzić z domu w celu zarabiania. Ciekawym rozwiązaniem jest także franczyza, często już w ciągu kilku dni możliwe staje się rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej i generowanie zysków.

Franczyza w nowej odsłonie

Można zdecydować się na otwarcie własnego punktu kurierskiego, z doświadczoną firmą, dzięki czemu otrzymuje się już na start sprawdzony model biznesowy, fachowe doradztwo i wsparcie na wszystkich etapach. Jeżeli komuś marzy się wystartowanie z własnym biznesem w ciągu zaledwie kilku dni, to warto pomyśleć o przyłączeniu się do sieci franczyzowej pakersi, wystarczy mieć własny lokal, a resztę uzyskuje się w ramach licencji franczyzowej.

Franczyzobiorca ma dostęp do najlepszych przewoźników, sprawdzonych i rzetelnych oraz może liczyć na niskie ceny przesyłek na usługi kurierskie, co pozwala przedsiębiorcy na bycie konkurencyjnym i pozyskanie wielu klientów. Z firmą pakersi można liczyć na stałą opiekę, branie udziału w szkoleniach pozwalających na podniesienie jakości świadczonych usług, zdobycie wiedzy i doświadczenia. Jest to rozwiązanie pozwalające na zarabianie do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, na przystępnych zasadach współpracy, z możliwością ustalenia cen we własnym zakresie.

Alternatywne rozwiązania biznesowe dla franczyzy

Franczyza to opcja jedna z wielu, godną polecenia alternatywą będzie grupa zakupowa pozwalająca na cieszenie się większą niezależnością i obniżenie ponoszonych kosztów. Grupy zakupowe mogą być ogólnopolskie lub regionalne, co wpływa w dużej mierze na wysokość uzyskanego rabatu na oferowane produkty. Będzie on mniejszy, jeśli współpracuje się z partnerami z poszczególnych regionów, ale nadal można liczyć na korzyści rzędu kilku procent. Konieczny staje się zakup części towarów lub wszystkiego u jednego dostawcy. W przypadku franczyzy jest się ciągle kontrolowanym przez daną sieć, z kolei w grupie zakupowej właściciele sklepów mogą liczyć na zdecydowanie większą swobodę.

Nie trzeba przejmować się sprawdzaniem pochodzenia towaru, osiąganymi dochodami, dopasowywaniem się do odgórnie narzuconej wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej danej sieci franczyzowej. Wymaga się sklepów w dobrej kondycji finansowej, o określonej powierzchni i wielkości obrotów. Każdy członek grupy uzyskuje wysokiej jakości asortyment w atrakcyjnej cenie, fachową pomoc w zakresie szeroko pojętej logistyki i marketingu. W przypadku grupy zakupowej nawet nieduże sklepy mają możliwość rywalizowania z popularnymi sieciami polskimi i zagranicznymi. W rozwiązaniu tym drzemie duży potencjał, więc warto go wykorzystać w umiejętny sposób, a pomóc odnotować niemałe zyski w skali roku. Z innowacyjnych modeli biznesowych poleca się także między innymi freemium, afiliację i dropshipping.

Inne publikacje  Kupuję terminal płatniczy! Tylko jaki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *