Kupuję terminal płatniczy! Tylko jaki?


Przekonałeś się do zainwestowania w terminal płatniczy do swojej firmy. To bardzo dobry wybór, ponieważ już ponad 70% płatności w sklepach mają formę karty. Dlatego warto ugryźć ten kawałek tortu. Teraz pozostaje tylko wybór odpowiedniego urządzenia. Czym one się różnią?

 

Podstawowe różnice w terminalach płatniczych

Główny podział następuje już na samym początku. Należy zastanowić się nad tym, czy będziemy zmuszeni podchodzić do klienta, albo czy posiadamy stałą linię? Dlatego w dużej mierze wszystko zależy od formy naszej działalności.

Terminale przenośne mają wbudowaną baterię i korzystają z łączności GPRS, WiFi a czasami bluetooth. Nie są ograniczone do jednego miejsca, więc idealnie nadadzą się do firm gastronomicznych, sezonowych oraz  transportowych, jak taksówki. Wszędzie tam, gdzie można spokojnie podejść do klienta lub gdzie nie ma stałej linii, której wymagają zwykłe terminale.  Urządzenia mPOS cechuje również brak comiesięcznego abonamentu.

Terminale stacjonarne są popularne w miejscach, gdzie klient zawsze podchodzi do kasy. Wymaga on stałego podpięcia do zasilania, ale jest dużo trwalszy i zapewnia komfortową pracę. Jest też wygodniejszy przez to, że może być większy.

Inne publikacje  Ile najwięcej da się zarobić na lokacie?

 

Terminale przenośne i stacjonarne mogą mieć opcję drukowania potwierdzenia dla klienta. Terminale jej pozbawione są przeznaczone do pełnej współpracy z systemem kasowym, dlatego należy wziąć to pod uwagę przed inwestycją.

 

Dodatkowo na rynku można spotkać terminale z kolorowym i dotykowym wyświetlaczem. O ile kolor lub jego brak to kwestia jedynie wizualna, tak dotykowy panel może przyśpieszyć obsługę płatności. Niestety w przypadku terminali przenośnych znacznie obciąża on baterię.

 

Co mogę otrzymać razem z terminalem?

Wraz z terminalem płatniczym powiązana jest kompleksowa obsługa systemu POS, która wiąże się z dedykowanym opiekunem dostępnym całą dobę oraz pakiet szkoleń z obsługą terminala.

Poza profesjonalną obsługą otrzymuje się również możliwość wypłat jak z bankomatu dzięki opcji CashBack, oraz zarabiania na opłacaniu rachunków. Terminal płatniczy umożliwia również doładowania telefonów i akceptację kart lojalnościowych, które można wykorzystać do promowania własnego sklepu.

Verifone VX67terminal-vx6755

Jest to terminal mobilny, który wyróżnia się kompaktową wielkością i dobrym czasem pracy na baterii. Warto zaznaczyć, że jest on jednym z najmniejszych dostępnych na rynku. Obsługuje on płatności zbliżeniowe PayPass i PayWave, dzięki czemu za produkt lub usługę można zapłacić jedynie zbliżając kartę do terminala. Oferuje on także bezproblemową obsługę kart Chipowych i magnetycznych, a z bankiem komunikuje się dzięki GPRS

Inne publikacje  Czy warto inwestować wolne środki w mieszkanie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *