monitor

Kiedy warto skorzystać z dodatkowych podstawek pod monitor?

W czasach kiedy rynek pracy określają znacznie bardziej pracownicy aniżeli pracodawcy, nie można zapominać o kluczowych aspektach organizowania miejsca pracy i niezbędnych do niej narzędzi. Urządzając stanowisko pracy potencjalnego pracownika należy zrobić to w sposób, który maksymalnie będzie dbał o jego bezpieczeństwo oraz stan zdrowia.

Ergonomia w pracy biurowej

Coraz większą popularnością cieszy się zarówno pośród pracowników, jak i ich pracodawców pojęcie ergonomii pracy. Czym jest ergonomia, o której mówi się coraz więcej i częściej?

Pojęciem ergonomii ujmuje się całokształt procesów i działań podejmowanych w celu zapewnienia pracownikowi bezpiecznych warunków pracy. Ma ona na celu przede wszystkim skuteczne zapobieganie ewentualnym wypadkom w pracy, jak również negatywnym skutkom zdrowotnym wynikającym z wykonywania danego rodzaju pracy zawodowej. Dlatego praktykowanie ergonomii jest tak ważne w przypadku prac fizycznych, ale również biurowych.

Dzięki ergonimicznemu podejściu pracodawca w maksymalnie możliwy sposób dostosowuje stanowisko pracy pod indywidualne potrzeby pracownika. Zgodnie z wynikami badań udowodniono, że w przypadku pracy wykonywanej przede wszystkim przy komputerze znaczna ilość osób garbi się lub siedzi w nieodpowiedniej pozycji, natomiast niespełna 90% nie korzysta z przysługującej krótkiej przerwy od pracy przy monitorze. Właśnie z takich złych nawyków pracy wypływa wiele późniejszych problemów zdrowotnych, którym zawczasu przedsiębiorcy usiłują zapobiec.

Inne publikacje  Znaczenie reklamy dla działalności małych i średnich przedsiębiorstw

Dodatkowa podstawka pod monitor czynnikiem ergonomicznym

Zaopatrzenie przedsiębiorstwa w dodatkowe podstawki pod monitor z punktu widzenia pracodawcy może być kosztownym zabiegiem, jednakże bez wątpienia inwestycja z czasem zostanie zwrócona. Dzięki sprawnemu wykorzystaniu podstawek pod monitor pracodawca, w myśl nauki o ergonomicznych warunkach pracy, będzie mógł wykreować swojemu pracownikowi jak najbardziej przyjazne stanowisko do wykonywania powierzonych mu obowiązków zawodowych.

Podstawkę pod monitor można wykorzystać jak każde inne akcesorium ułatwiające, ale także usprawniające prace przy komputerze. Szczególnie jeśli jest to praca o charakterze wielogodzinnym, gdyż siedzący tryb życia znacznie przyczynia się do późniejszych problemów z kręgosłupem. Praca w nieodpowiednich warunkach skutkować będzie nieprzyjemnym bólem w części szyjnej, piersiowej czy krzyżowo-lędźwiowej, a ten z kolei jest najpewniej objawem stanu zapalnego bądź chorobowego. Jednak dzięki wykorzystaniu dodatkowych narzędzi uniknąć można wielu późniejszych i przykrych konsekwencji.

Podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze kluczową kwestię stanowi jego ułożenie względem ciała. Niniejszym nie wolno pominąć ułożenia monitora, ponieważ jego niewłaściwa wysokość względem wzroku użytkownika powoduje uporczywe konsekwencje zdrowotne. Szczęśliwie podstawki pod monitor posiadają różne parametry, dzięki czemu możliwa jest regulacja ich wysokości. Zazwyczaj rozpiętość regulacji mieści się w granicach 10 cm do 13 cm, lecz zakupić można także podkładki z regulacją wysokości między 10-15 cm.

Inne publikacje  Niezbędne elementy audytu SEO – dowiedz się, jak robią to specjaliści

Co więcej, w zależności od wybranego modelu podstawki pod monitor mogą dodatkowo posiadać półeczki lub szufladki. Z pewnością okaże się to przydatną opcją, jeśli zaistnieje konieczność przechowywania dokumentów niezbędnych do wykonania pracy. Dodatkowo ogromnym plusem są antypoślizgowe, gumowe nóżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *