Słowa kluczowe – co to jest i jak z nich korzystać w pozycjonowaniu Twojej strony

Słowa kluczowe nazywane również frazami czy hasłami kluczowymi to słowa, po których wpisaniu w wyszukiwarkę internetową dobierane są najbardziej odpowiadające im strony. Słowa kluczowe odgrywają bardzo istotną rolę w pozycjonowaniu stron www. Pozwalają bowiem łatwiej i szybciej dotrzeć do klientów. Jaka jest ich rola w kampaniach Adwords Wrocław?

Rodzaje słów kluczowych

Wszystkie kampanie Adwords Wrocław wymagają zastosowania odpowiednich słów kluczowych. Te podzielić można na kilka podstawowych rodzajów. Słowa kluczowe, które dotyczą nazwy firmy czy marki to słowa brandowe. Jeśli dana nazwa jest unikalna, to dla firmy bardzo dobra informacja. Ogólne słowa kluczowe to frazy, które dotyczą konkretnych usług i produktów. Składają się na ogół z dwóch słów np. buty sportowe, odzież górska.
Wyróżnia się również frazy kluczowe z długim ogonem (z ang. long tail). To hasła składające się z większej ilości wyrazów. Opisują one produkty czy usługi dokładniej. Pozwalają na dotarcie do klientów, którzy szukają konkretnych rozwiązań. Ostatnim rodzajem słów kluczowych są frazy branżowe. Opisują one daną branżę lub dziedzinę. Po jej wpisaniu w wyszukiwarkę internetową, otrzymywane są fora czy blogi na dany temat.

Inne publikacje  Rozwój automatyzacji procesu produkcji poprzez zastosowanie technologii IO-Link

Dlaczego słowa kluczowe są tak istotne?

Z danych wynika, że z wyszukiwarki Google korzysta w Polsce ponad 90% użytkowników internetu. Jest ona bowiem przejrzysta i prosta w obsłudze. Za pomocą odpowiednich słów kluczowych internauci szukają danych usług, produktów, informacji itd. Wykorzystywane jest to w przypadku kampanii Adwords Wrocław. Wzrost widoczności strony www w wyszukiwarce jest szansą na pozyskanie nowych klientów. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiednich słów kluczowych. Od ich liczby, zagęszczenia oraz rozmieszczenia na stronie zależy w dużej mierze wynik pozycjonowania strony internetowej.
Słowa kluczowe to oczywiście dopiero początek. Wykorzystywane są one m.in. w czasie prowadzenia kampanii Adwords Wrocław czy tworzenia reklam na portalach społecznościowych.

Kampanie Adwords Wrocław a słowa kluczowe

Właściwe wybrane słowa kluczowe i prawidłowo przeprowadzane kampanie Adwords Wrocław przekładają się na wzrost widoczności danej strony w wyszukiwarce Google. To oznacza wzrost wartościowego ruchu na stronie ze strony klientów zainteresowanymi danymi produktami czy usługami. Wiąże się to z większą ilością zapytań mailowych i telefonicznych oraz ze wzrostem sprzedaży. Marka czy firma staje się bardziej rozpoznawalna w sieci.
Tym samym okazuje się, że wybór odpowiednich słów kluczowych przekłada się na realne korzyści. To szansa na zwiększenie widoczności strony internetowej w sieci i podniesienie ruchu organicznego. W ten sposób na witrynę trafiają osoby rzeczywiście zainteresowane daną ofertą. To oznacza oczywiście większą szansę na sprzedaż oferowanych produktów i usług.

Inne publikacje  Jaki rodzaj faktoringu wybrać?

Poczytaj więcej o tym, jak dobrać słowa kluczowe: https://digitalhill.pl/blog/jak-dobrac-slowa-kluczowe-w-kampanii-adwords/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *