Niezbędne elementy audytu SEO – dowiedz się, jak robią to specjaliści

Czasami zdarza się, że strona sklepu jest ładna i dobrze prowadzona, a mimo to nie generuje oczekiwanego ruchu, a sprzedaż jest mała. Co robić w takiej sytuacji? Prawdopodobni trzeba zadbać o odpowiednią optymalizację sklepu, a jeśli coś nie działa, warto poznać przyczyny tego stanu, zamawiając audyt SEO.

Po co przeprowadza się audyt SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO) to klucz do sukcesu w świecie internetu. Dzięki właściwemu jego prowadzeniu, strona jest na wysokich miejscach wyników, w związku z czym jest większa szansa, że użytkownicy w ogóle ją odwiedzą. Audyt SEO polega na tym, iż specjalista od optymalizacji stron internetowych sprawdzi działanie naszej strony pod kontem optymalizacji – oceni więc, jak wysoko strona pojawia się w oknie wyszukiwarki oraz zbada, co sprawia, że ruch na niej jest mniejszy niż oczekiwany. Agencja, która wykona audyt SEO, oceni mocne i słabe strony witryny, a po

dokonaniu diagnozy przygotuje dokument zawierający szereg zaleceń, uwag oraz porad dla badanej strony internetowej. Specjalista przygotuje szczegółowy raport zawierający szczegółowe wytyczne dla programistów, a ci wykorzystają je, by poprawić optymalizację strony.

Inne publikacje  Program do fakturowania. Na co zwracać uwagę?

Na czym polega audyt SEO?

Agencja przeprowadzająca audyt sprawdzi, jaki jest potencjał naszej witryny, czyli ocenia, jak jest ona dostępna dla robotów Google, które zajmują się odpowiedzią na wyszukiwania klientów. Pod tym kątem oceni również treści umieszczone na stronie – specjaliści sprawdzą, czy prawidłowa jest treść teksów, nagłówków, filmów i zdjęć. Przeanalizują przede wszystkim użycie fraz kluczowych, a także strukturę strony, szybkość jej ładowania i to, czy jest w odpowiedni sposób dostępna dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) oraz czy jest obecna w mediach społecznościowych. Sprawdź ofertę audytu Twojej strony: https://digitalhill.pl/uslugi/audyty-i-doradztwo/audyt-seo/

Kiedy warto wykonać audyt SEO?

Audyt SEO przeprowadza się, by przekonać się, czy strona dobrze pracuje. Przede wszystkim robi się go dla nowych stron –już na etapie ich tworzenia sprawdzamy, co wymaga poprawy, by witryna działała bez zarzutu. W ten sposób unikamy błędów i zlecamy stworzenie strony zoptymalizowanej pod wyszukiwarki – oszczędzamy więc zarówno czas (bo ruszamy z dobrze działającą stroną) oraz pieniądze (płacimy twórcom strony, a nie będziemy musieli ponosić kosztów ewentualnych poprawek). Dzięki temu, zanim opłacimy domenę, będziemy wiedzieć, czy trzeba wykupić płatną reklamę, by dotrzeć do odbiorców.

Inne publikacje  Zalety inwestowania w franczyzę punktu kurierskiego: dlaczego warto dołączyć do sieci?

Audyt SEO to przydatne narzędzie, dzięki któremu sprawdzimy, jak działa nasza strona oraz czy nasi potencjalni klienci nas widzą, co jest przecież podstawą biznesu prowadzonego online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *