pudła

W jaki sposób możesz nadać przesyłkę kurierską?

Większość osób myśli, że nadawanie paczek kurierskich to wiedza powszechna i niemożliwe jest, żeby ktoś nie wiedział, jak nadać paczkę. Jednak nikt nie rodzi się wiedząc jak działają firmy przewozowe, czy też czym są punkty kurierskie. Dlatego właśnie napisaliśmy ten artykuł, po którego przeczytaniu każdy będzie umiał nadać swoją przesyłkę kurierską. Istnieje wiele sposobów wysłania takiej przesyłki, a poniżej postaramy się omówić każdy z nich.

Klasyczne nadanie paczki w oddziale

Dla wielu jest to staromodna i niepraktyczna metoda wysyłania paczek, ale wielu ludzi wciąż regularnie odwiedza oddziały firm kurierskich w celu nadania paczki. Co prawda czasami trzeba trochę postać w kolejce, ale w ten sposób można nadać paczkę praktycznie bez żadnych formalności. Wystarczy ją szczelnie zapakować i podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Obsługa firmy zajmie się resztą, mierząc i ważąc paczkę, szybko wyceniając jej koszt oraz udzielając odpowiedzi na wszelkie pytania. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że poza płatności kartą można też użyć gotówki, co dla wielu ma ogromne znaczenie.

Inne publikacje  Przewóz towarów niebezpiecznych - dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej firmy transportowej?

Kurier do domu, czyli odbiór paczki spod drzwi

Inną metodą na nadanie paczki jest zamówienie kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres i odbierze przesyłkę. Wydaje się to bardzo wygodne, ale trzeba pamiętać, że każdą paczkę należy dokładnie zmierzyć i zważyć, co czasami okazuje się trudniejsze niż dojście do oddziału i poczekanie w kolejce. Rozwiązanie to jest jednak dobre dla osób, które mają utrudniony dostęp do najbliższej siedziby firmy przewozowej lub zwyczajnie wysyłają dużo towarów o większych gabarytach i mają problem z ich przeniesieniem. Jednak w większości przypadków wygoda odbierania paczki spod drzwi jest tylko pozorna, a nadawca musi też uiścić dodatkową opłatę.

Paczkomaty – samoobsługowe nadawanie paczek w firmie InPost

Kolejnym sposobem wysłania przesyłki kurierskiej jest użycie coraz popularniejszych paczkomatów InPost. Cena za taką usługę jest stosunkowo niska, a paczkę można nadać zwykle bez kolejki oraz w łatwy sposób. Czy takie rozwiązanie ma wady? Przede wszystkim wielu nadawców może nie odczuwać zaufania do maszyny kurierskiej, obawiając się, że wysłanie paczki się z różnych powodów nie powiedzie. Jeszcze inni będą odczuwali zwyczajną niechęć do nowoczesnych rozwiązań kurierskich. Jednak największą wadą wydaje się być tutaj to, że przy nadawaniu nie ma żadnego kontaktu z drugim człowiekiem. Przekazując paczkę w ręce pracownika firmy kurierskiej można być pewnym, że wszystko jest z nią w porządku i, że na pewno zostanie doręczona.

Inne publikacje  Jak profesjonalnie archiwizować dokumenty? Sprawdź!

Punkt kurierski atrakcyjniejszą wersją nadania w oddziale

Najlepszym sposobem wysyłania przesyłek kurierskich wydaje się korzystanie z pośredniczących w tym brokerów, czyli tak zwanych punktów kurierskich. Udanie się z paczką do takiego punktu wiąże się ze wszystkimi zaletami jakie posiada nadanie w siedzibie firmy kurierskiej – paczka zostanie dokładnie zmierzona i zważona, a nadawca nie będzie miał żadnych wątpliwości co do zleconej usługi nadawczej. Jest jednak jedna cecha, która czyni punkty kurierskie znacznie lepszym rozwiązaniem od nadawania bezpośrednio w oddziałach, a mianowicie cena usługi nadawczej. Punkty kurierskie podpisują umowy z wieloma firmami przewozowymi, dzięki czemu obsługa w takich miejscach nie tylko jest w stanie zasugerować najatrakcyjniejszą ofertę na rynku dostępną dla danego typu paczki, ale również dać klientowi zniżkę, której nie otrzymałby w żadnym oddziale. Takie rozwiązanie wydaje się być niezastąpione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *