towary na wózku widłowym

Przewóz towarów niebezpiecznych – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej firmy transportowej?

Transport jest jedną z najważniejszych branży, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W sytuacji, gdy nasza firma zajmuje się produkcją lub dystrybucją różnych substancji niebezpiecznych, warto zdecydować się na profesjonalną firmę transportową, która zajmuje się przewozem towarów niebezpiecznych. Wyjaśniamy, dlaczego profesjonalizm w tej dziedzinie jest taki ważny.
Priorytety przy przewozie towarów niebezpiecznych
Ładunki niebezpieczne (ADR) to grupa towarów, które w jakikolwiek sposób mogą zagrażać ludziom i  środowisku. Do takich substancji zaliczamy m.in. trujące gazy, materiały wybuchowe, zakaźne oraz promieniotwórcze i wiele innych produktów w różnych stanach skupienia. Przewozy towarów niebezpiecznych mają dokładne wytyczne dotyczące zarówno stanu technicznego pojazdu, jego oznakowania, jak i kwalifikacji i umiejętności osoby kierującej pojazdem. Priorytetem przy przewozie towaru niebezpiecznego jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy, otoczenia oraz oczywiście towaru, który musi dojechać na wskazane miejsce.

Profesjonalna firma transportowa- jakie ma zalety przy przewozie towaru niebezpiecznego?

Zorganizowanie przewozu towaru niebezpiecznego jest bardzo dużym wyzwaniem (https://www.rhenus.com/pl/pl/know-how-blog/transport-towarow-niebezpiecznych/). Należy załatwić mnóstwo formalności, by móc wypuścić transport do ruchu drogowego. Zlecenie takiego przewozu profesjonalnej firmie, dla której jest to chleb powszedni, daje nam pewność, że wszystkie procedury zostały dopełnione. Organizowanie przewozu ADR wymaga wielu trudnych procesów ze względu na normy i przepisy prawne, które są jeszcze bardziej skomplikowane, gdy przewóz ma odbyć się na trasie międzynarodowej. Ponadto, firma transportowa zapewnia wykwalifikowanego kierowcę, który ma doświadczenie w przewozach towaru niebezpiecznego i wie jak się z nim obchodzić. Wyszczególniając ułatwienia płynące ze skorzystania z firmy transportowej to m.in.:

  • Dopełnienie formalności dotyczących przejazdu przez firmę – zarówno na terenie Polski, jak i przy transportach zagranicznych
  • Wykwalifikowany personel posiadający dokument ukończenia kursu ADN (ekspert ds. przewozu towarów niebezpiecznych) podczas załadunku oraz transportu towaru
  • Ustalenie trasy, która będzie odpowiednia i dozwolona dla danego towaru
  • Odpowiednie zabezpieczenie towaru
  • Oznakowanie naczepy z towarem niebezpiecznym zgodnie z obowiązującymi przepisami (klasyfikacja do jednej z 13 grup zagrożeń)
  • Pomoc w tłumaczeniu dokumentów niezbędnych przy międzynarodowym transporcie towarów niebezpiecznych
Inne publikacje  Jak nadać przesyłkę kurierską?

Organizacje każdego etapu transportu nawet przewozu kolejowego lub morskiego

Zdecydowanie się na profesjonalną firmę transportową pozwala nam na nie zagłębianie się w formalności dotyczące przewozu, mając pewność, że zostały one dopełnione z najwyższą starannością przez pracowników firmy, którzy posiadają specjalistyczną i aktualną wiedzę na temat przewozu towaru niebezpiecznego. W tego typu przewozach kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo, co skorzystanie z fachowej firmy zapewnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *