paczki kurierskie

Jak nadać przesyłkę kurierską?

Współcześnie życie bez firm kurierskich byłoby niemożliwe. Każdego dnia kurierzy przewożą tysiące paczek do punktów oddalonych nawet o setki kilometrów od miejsca nadania. Gdyby nie przesyłki kurierskie, musielibyśmy polegać wyłącznie na lokalnych produktach, których także byłoby znacznie mniej niż obecnie. Jednakże, mimo tego jak ważna i odpowiedzialna praca spoczywa na barkach kurierów, nadanie im przesyłki jest niezwykle proste.

Przygotowanie paczki

Naszą przesyłkę, przed przekazaniem kurierowi, należy dokładnie zapakować i zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Karton nie może mieć dziur, a jego zawartość nie może być widoczna przed otwarciem. Wkładając przesyłkę do środka, trzeba też pomyśleć o jej bezpieczeństwie. Najbardziej powszechnym zabezpieczeniem jest folia bąbelkowa, która zabezpiecza skutecznie nawet najdelikatniejsze towary.
Jeśli natomiast nie chcemy z niej korzystać, bądź zwyczajnie nie mamy takiej możliwości, dobrymi alternatywami możemy użyć dużej ilości makulatury, która zabezpieczy ładunek przed przemieszczaniem w kartonie, czy też chipsów styropianowych, które oprócz zapewnienia stabilności, skutecznie ochronią paczkę przed uderzeniami. Zabezpieczoną przesyłkę należy dokładnie zakleić, aby nie otworzyła się podczas przewozu.

Nadanie paczki przez internet

Z nadaniem przesyłki może sobie poradzić nawet kompletny amator. Są trzy główne sposoby nadania paczki: przez internet, telefonicznie, bądź w oddziale stacjonarnym. Decydując się na pierwszą metodę, należy wypełnić prosty formularz na stronie firmy przewozowej. Zwykle musimy przygotować wymiary i wagę przesyłki oraz nasze dane osobowe i adresata. Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi na każdej stronie możemy szybko złożyć zamówienie na przewóz, potwierdzić je i dokonać płatności za wysyłkę. Należy pamiętać, że cena zależna jest m.in. od wagi i rozmiarów paczki. Gdy już zapłacimy, kurier przyjedzie pod wskazany przez nas adres, aby odebrać przesyłkę. Jedyną przeszkodą może okazać się wybór sposobu dostawy przesyłki, którą można nadać nie tylko do naszego adresata, ale też do punktu odbioru lub paczkomatu. Jednakże wszystkie dodatkowe usługi i warianty dostawy są dokładnie opisane na stronie każdej firmy kurierskiej, więc nie ma powodów do obaw. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że większość firm wymaga drukowania dokumentów, które trzeba przekazać kurierowi razem z paczką. Jeśli nie masz możliwości wydruku, lepiej nie wybierać tego sposobu nadania paczki.

Inne publikacje  Jakie towary przewożone są transportem morskim

Zamówienie kuriera telefonicznie

Innym sposobem nadania przesyłki kurierskiej jest kontakt telefoniczny. Konsultanci zawsze są gotowi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania nadającego, a także pomóc mu wybrać najkorzystniejszą opcję dostawy. Nie musisz znać kosztów ani rodzajów przesyłki, ponieważ pracownik firmy chętnie Ci je przedstawi. Zwykle przed nadaniem wystarczy tylko jeden telefon, po czym tak jak w przypadku przesyłki internetowej dokonuje się płatności i przekazuje paczkę kurierowi, który przyjedzie pod dom nadawcy. W przeciwieństwie do nadawania internetowego, ta metoda rzadko wymaga druku jakichkolwiek dokumentów. Rozmowa z konsultantem zajmuje więcej czasu od wypełnienia formularza na stronie firmy, ale jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Klasyczne, stacjonarne nadanie paczki

Mniej innowacyjnym, natomiast najpewniejszym sposobem jest nadanie przesyłki kurierskiej w lokalnym oddziale firmy przewozowej. Najczęściej paczka jest mierzona i ważona za nas, a my musimy jedynie wypełnić odpowiedni formularz według instrukcji pracownika firmy. Wadami tego sposobu jest to, że nierzadko można trafić na niemiłą obsługę klienta przez pracowników. Tak jak konsultanci telefoniczni zwykle są najlepiej dobierani, tak w przypadku oddziałów stacjonarnych jest szansa na rozmowę z nieżyczliwym, sarkastycznym, czy nie okazującym szacunku pracownikiem. Ponadto nasza paczka będzie znacznie dokładniej sprawdzona co do jakości zabezpieczenia, niż w przypadku zamówienia kuriera. Jeśli natomiast w Twoim oddziale firmy kurierskiej obsługa jest profesjonalna, a Ty jesteś pewien Swoich zdolności pakowania przesyłek, nie powinieneś mieć żadnych problemów z nadaniem jej stacjonarnie.

Inne publikacje  Jak profesjonalnie archiwizować dokumenty? Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *