kleje

Głowice do kleju termotopliwego – do czego służą?

Głowice do kleju termotopliwego od wielu lat stosowane są w zautomatyzowanych procesach, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych głowicach do pistoletów ręcznych, dzięki którym możliwe jest sprawne kontrolowanie aplikacji kleju.

Szerokie zastosowanie

Nowoczesne głowice klejowe na szeroką skalę wykorzystywane są głównie w klejeniu przemysłowym. Jest to idealne rozwiązania dla tych firm, które w pierwszej kolejności stawiają na niespotykaną precyzję nakładania kleju. Przy ciągłej produkcji nie można pozwolić sobie na przestoje i niedoskonałości. Nowoczesne głowice do kleju termotopliwego bez problemu można połączyć z agregatami. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można liczyć na pełną automatyzację mniej lub bardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych. Pamiętać należy o tym, że klejenie automatyczne z ekonomicznego punktu widzenia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż klejenie ręczne. Do wyboru jest wiele profesjonalnych głowic, które całkowicie eliminują żmudną pracę operatorską. Głowice do kleju termotopliwego odgrywają kluczową rolę w przemyśle włókienniczym, meblarskim, czy też przy produkcji różnorodnych opakowań.

Dlaczego warto?

Głowice do kleju termotopliwego doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku klejenia liniowego ciągłego, ale również w przypadku klejenia przerywanego. Dzięki umiejętnie dopasowanym głowicom można całkowicie wyeliminować wałki pośrednie nakładające film klejowy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że głowice mogą pochwalić się dużą bezawaryjnością. Dla większości producentów największym atutem głowic jest oczywiście obniżenie kosztów klejenia. Dzięki prostej konstrukcji i bezawaryjnej pracy można uniknąć przestojów produkcyjnych, które wynikają na przykład z konieczności wykonania napraw systemu klejowego w danej maszynie. Nowoczesne głowice zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było zamontować w kilku różnych płaszczyznach.

Inne publikacje  Zasady bezpiecznego używania gilotyny do papieru

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządne głowice do kleju termotopliwego należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. W pierwszej kolejności warto sprawdzić czy głowice nadają się do klejów termotopliwych. Na rynku jest wiele głowic, które przeznaczone są wyłącznie do reaktywnych klejów PUR. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oryginalne głowice od renomowanych producentów, które posiadają stosowne atesty. Tylko certyfikowane głowice spełnią wyśrubowane wymagania w poszczególnych branżach przemysłu. Pamiętać należy o tym, że tylko profesjonalny sprzęt poradzi sobie z aplikowaniem nietypowych i bardzo skomplikowanych wzorów nakładania kleju. Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje to przydać może się nie tylko regulacja skoku, ale również wbudowany specjalny podgrzewacz powietrza. Nowoczesne głowice nie należą do najtańszych inwestycji, dlatego też tym bardziej warto postawić na solidne i wytrzymałe konstrukcje objęte wieloletnią gwarancją. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa i zużycie energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *